Honorowy redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. inf. Ireneusz Skubiś w rozmowie z portalem wPolityce.pl skrytykował przeciwników prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Moderator Ruchu „Europa Christi – Mundus Christi” uważa, że startując przeciwko Dudzie, walczą oni z chrześcijaństwem. Skubiś zarzucił im również „neobolszewizm”.

Zdaniem ks. Skubisia przeciwko głowie państwa zawiązał się „wspólny front ideologiczny”.

– Wielu z tych kandydatów proponuje Polskę, która nie jest chrześcijańska i nie jest oparta na wartościach, którymi większość z nas kieruje się w życiu. Ten front przeciwko Dudzie wpisuje się w walkę z chrześcijaństwem – podkreślił duchowny.

– Zmagamy się z pandemią koronawirusa i pandemią neobolszewizmu, wirusa nienawiści do Boga, Kościoła i wszystkiego, co wyrasta z chrześcijaństwa. Ten wirus burzy wszystko, a jego destrukcyjne działanie powinni szczególnie rozumieć właśnie Polacy. Prezydent Duda reprezentuje świat konkretnych wartości – oświadczył ks. Skubiś.

Jak podkreślił były redaktor naczelny tygodnika „Niedziela”, „aktualny rząd zrobił bardzo dużo dobrego dla rodzin z dziećmi, stworzył programy prorodzinne, mamy także pomoc dla emerytów, walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, wreszcie lepszy dostęp do służb porządkowych w wielu gminach”.

– To są ogromne programy dla dobra człowieka, dla dobra tysięcy ludzi, których sponiewierały poprzednie rządy. Dziś wirus nieprawdy, fałszu i zakłamania zbałamucił wielu ludzi, którzy tego nie dostrzegają – stwierdził ks. Skubiś.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę