Młody ksiądz zginął na drodze 2 grudnia. 29-letni kleryk, Piotr Pławecki, pochodził z miejscowości Chomranice (gm. Chełmiec), a posługę kapłańską sprawował w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w podkarpackiej Brzeźnicy. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło, gdy ksiądz wracał w rodzinne strony.

Zderzenie miało miejsce na granicy dwóch miejscowości: Wytrzyszczka oraz Witowice Dolne około godz. 16.30 na drodze krajowej nr 75. Kapłan prowadził auto osobowe, które czołowo zderzyło się z ciężarówką. Ksiądz zginął na miejscu. 29-letni duchowny jechał do rodzinnej miejscowości, aby spotkać się ze swoimi bliskimi.

Zmarły kapłan był świeżo upieczonym księdzem, bo święcenia kapłańskie przyjął w zeszłym roku. Przed wejściem w stan duchowny przebywał na stażu misyjnym w Kazachstanie. Poza tym angażował się w Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków.

Dziś, 3 grudnia, w intencji zmarłego księdza, będzie odprawiona Msza św. i różaniec. Wszyscy chętni mogą w niej uczestniczyć w brzeźnickim kościele parafialnym. Rozpoczęcie modlitwy zaplanowano na godz. 19.00.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę