W Nowym Gierałtowie w województwie dolnośląskim jeden z księży wjechał do kościoła na osiołku. Nagranie umieszczone na Facebooku spotkało się z wieloma głosami krytyki, wedle których duchowny męczył zwierzę.

Film na portalu społecznościowym opublikował były burmistrz Stronia Śląskiego, Zbigniew Łopusiewicz. Widać na nim nagranie z Niedzieli Palmowej, która z religijnego punktu widzenia upamiętnia przybycie Jezusa do Jerozolimy na ośle. Dokładny opis tego wydarzenia zawarty jest w Ewangelii według św. Marka.

Ksiądz z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie chciał odwzorować tę scenę podczas ostatniej mszy, wcielając się w rolę Jezusa Chrystusa. Duchowny wjechał na ośle do kościoła i skierował się w stronę ołtarza, po czym poklepał zwierzę i odstawił do wyprowadzenia z budynku.

Publikacja filmu w mediach społecznościowych spotkała się z licznymi głosami krytyki. Komentujący uważali, że ,,To już nie ma na nic wspólnego z wiarą. To już jest wymyślanie pierdół, które są już niesmaczne”, a ksiądz zaprezentował ,,Tragikomedię”. Ponadto wystosowano zarzuty, że był to pokaz męczenia osła.

https://www.facebook.com/BurmistrzStroniaSlaskiego/videos/451069505636889/

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę