REKLAMA

ksiądz
fot. Unsplash

Polski ksiądz z województwa lubelskiego – Wiesław C. – został oskarżony i skazany za obnażanie się przed 14-letnią dziewczynką. Zarzuty dotyczyły także zachęcania małoletniej do utrwalania swojego nagiego wizerunku. Skandaliczną i potworną rolę odegrała także matka 14-latki, która… sama podsyłała księdzu zdjęcia dziewczynki.

REKLAMA

Jak donosi portal Planeta.pl – proboszcz został skazany na 3,5 roku więzienia, po wyroku, który zapadł w środę. Duchowny wysyłał 14-latce zdjęcia swojego przyrodzenia, a także nakłaniał ją, aby „odwdzięczała” mu się tym samym. Namawiał ofiarę do utrwalania swojego wizerunku na materiałach pornograficznych.

Ksiądz ma także 15-letni zakaz pełnienia funkcji, które mają coś wspólnego z edukacją i wychowaniem małoletnich oraz opieką nad nimi. Sąd orzekł dodatkowo o 8-letnim zakazie zbliżania się duchownego do ofiary. Ma jej także wypłacić skromne zadośćuczynienie w kwocie 15 tysięcy złotych.

REKLAMA

„Sąd Okręgowy w Lublinie […] zmienia zaskarżony wyrok w ten sposób, że uchyla rozstrzygnięcie zawarte w punkcie czwartym o orzeczeniu środka zabezpieczającego. W pozostałej części zaskarżony wyrok utrzymuje w mocy” – przekazał sędzia Piotr Morelowski, cytowany przez Planeta.pl.

W tej samej sprawie, osobne postępowanie, prowadzi lubelska kuria. Ks. Adam Juszcz – rzecznik Archidiecezji Lubelskiej – powiedział, że kuria będzie starała się współpracować ze świeckimi służbami, aby nie niepokoić poszkodowanej kolejnym śledztwem.

REKLAMA

Co szokujące, udział w zbrodni miała też matka ofiary. Kobieta wiedziała o krzywdzie, jaka dzieje się jej córce, a mimo to nie reagowała. Co więcej, sama wysyłała księdzu zdjęcia swojej nieletniej córki… Matka 14-latki dobrowolnie poddała się karze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA