REKLAMA

Księgarnia
Fot. Twitter

Jedna z księgarni w Poznaniu postanowiła zaprotestować przeciw aktywności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na drzwiach wejściowym naklejono odwrócone serduszko symbolizujące akcję. Pojawiło się także odniesienie do Jerzego Owsiaka.

REKLAMA

O sprawie informuje „Fakt”. W roli głównej znalazła się księgarnia „Sursum corda” w poznańskim Łazarzu. Chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec zasadności zbiórek WOŚP, właściciele nakleili na drzwiach odwrócone serduszko i zaatakowali Jerzego Owsiaka.

Księgarnia zaprotestowała przeciwko WOŚP

– Tak WOŚP szydzi z katolików! Aukcja obrazu Matki Bożej Kermitowskiej – taki napis pojawił się na drzwiach wejściowych do księgarni. Chodzi o aukcję kontrowersyjnego obrazu z 2021 roku, kiedy to po medialnej burzy WOŚP ostatecznie wycofała przedmiot.

REKLAMA

– Tak, nie popieram, nie wpłacam i nie będę wpłacać. Mogę tę kartkę wywiesić, kiedy będę chciała – odpowiedziała nam pracownica księgarni, którą zapytaliśmy o powody tak ostrej reakcji przeciwko WOŚP – czytamy w materiale „Faktu”.

O całej sprawie zrobiło się również głośno w mediach społecznościowych. Dociekliwi internauci dopatrzyli się pewnych nieścisłości, bowiem nazwa „Sursum corda” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „w górę serca”.

REKLAMA

REKLAMA