Kraków: Pijani księża przyłapani z trzema kobietami! Byli pijani
fot. Twitter

Nagrał księży „po godzinach”! Tak się bawi parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie – dwóch księży późną nocą wychodzi z plebanii z kilkoma młodymi kobietami w strojach wieczorowych. Przechodzień nagrał całą sytuację. Doszło do utarczek słownych, a nawet przepychanki pomiędzy duchownymi a nagrywającym.

Jako pierwsza nagłośniła na Twitterze sytuację „Gazeta Stonoga”. W poniedziałek na twitterowym profilu czasopisma udostępniono nagranie wideo, na którym przechodzień udokumentował dwóch mężczyzn, którzy wychodzą z plebanii w towarzystwie kilku młodych, wieczorowo ubranych dziewcząt. Do sytuacji doszło o godz. 1:30 w pobliżu Kościoła Niepokalanego Poczęcia w Krakowie przy ul. Józefa Chełmońskiego.

Pijani księża bawili się z grupką młodych kobiet? Skandal w krakowskiej parafii

Na wideo widać dwóch mężczyzn oraz trzy kobiety, wychodzących z budynku plebanii. Autor nagrania twierdził w nim, że mężczyźni są księżmi i że są już „po kilku głębszych”. Dalej słychać, jak jeden z nich podaje się za proboszcza.

W dalszej części wideo dochodzi do sprzeczki słownej. Pada wiele nieprzyjemnych słów, a uczestnicy nagrania nawzajem obrzucają się obelgami. Dochodzi nawet do lekkiej przepychanki. Na koniec jeden z mężczyzn, którzy wychodzili z parafii mówi do nagrywającego: „matka cię zrobiła na imprezie”. Spotyka się to z ripostą ze strony autora nagrania.

Parafia wydaje oświadczenie. „Księża nie byli pijani”

Jak się potem okazało, mężczyzna podający się za „proboszcza” wcale nim nie jest, ale uczestniczy w stanie duchownym jako wikariusz. Choć zachowanie i wygląd księży wskazywało na upojenie alkoholowe, parafia zaprzecza jakoby kapłani byli pod wpływem alkoholu.

„Księża nie byli pijani. Trzeba także zaznaczyć, że na terenie Parafii nie było obecnego jej Proboszcza, który przebywa aktualnie za granicą; w tej sytuacji jego obowiązki pełni wikariusz i tak należy interpretować słowa wypowiedziane na nagraniu” – przekazała parafia w komunikacie, cytowanym przez „o2”.

Parafia oprócz tego przeprosiła za zaistniałą sytuację, podkreślając, że „nie powinna ona mieć miejsca, a zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne”.

Z kolei kobiety, które przebywały na plebanii – jak się okazało – były pełnoletnie, a wraz z nimi mieli być tam także mężczyźni (oprócz wikariuszy), w tym mąż jednej z nich. Według oświadczeni – wszyscy uczestnicy są gotowi złożyć zeznania w tej sprawie. Być może było to po prostu zakrapiane spotkanie znajomych.

Zakrapiana impreza na Plebanii. Skandal w krakowskiej parafii
Źródło: Facebook

Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!