– Każdy polityk powinien tak żyć i tak funkcjonować, żeby nie dawać powodu do tego, żeby takie artykuły powstawały – powiedział w środę w Radiu Zet Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do publikacji „Faktu”, który ujawnił skandal obyczajowy z posłem PiS Stanisławem Piętą w roli głównej.

Według Sasina, fakt, że lansujący się na patriotę i katolika z zasadami poseł Pięta zdradzał żonę i swoim postępowaniem zaprzeczał głoszonym publicznie zasadom, jest wyolbrzymiany. – Szczerze mówiąc, jest tyle różnych problemów, z którymi trzeba się stykać, jak się rządzi, podejmować trudne decyzje, że tego typu sprawa… oczywiście, jakoś tam wizerunkowo trudna, ale nie należy chyba do najważniejszych spraw w naszym kraju – oświadczył w rozmowie z Konradem Piaseckim polityk PiS.

Jacek Sasin na antenie Radia Zet ubolewał, że w sprawie Stanisława Pięty „naprawdę nie ma zrozumienia”. – Najlepiej żebyśmy wszyscy byli bez grzechu, ale już w Biblii są zapisane słowa Chrystusa: „Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem”. Myślę, że warto się tą biblijną metodą posłużyć – oświadczył Sasin, broniąc partyjnego kolegi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę