Polska 2050 Szymona Hołowni jest jedynym ugrupowaniem opozycyjnym, które może wygrać z PiS w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Takie rezultaty przynosi sondaż zrealizowany w dniach 22–25 stycznia metodą CAWI na grupie 1066 osób przez pracownię Social Changes dla prorządowego portalu wPolityce.pl.

Respondenci zostali spytani o to, które z ugrupowań może być głównym rywalem partii Jarosława Kaczyńskiego w najbliższych wyborach parlamentarnych. Najwięcej wskazań uzyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 26 proc. ankietowanych przez ośrodek.

Po raz kolejny obniżkę poparcia społecznego odnotowała partia Borysa Budki. Koalicja Obywatelska zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 15 proc. Tuż za nią ulokowała się Konfederacja (4 proc.) oraz PSL (3 proc.). Najsłabiej w badaniu wypada Lewica i Kukiz’15, które uzyskały po 2 proc. głosów.

Z sondażu wynika, że 16 proc. badanych nie potrafiło wskazać żadnego ugrupowania, które przeszkodziłoby PiS w wygraniu najbliższych wyborów. 31 proc. wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę