Kto powinien być następcą Kaczyńskiego? Polacy uważają, że najlepszy będzie…

Pracownia SW Research w sondażu przeprowadzonym na zlecenie portalu rp.pl spytała respondentów o to, który z polityków Zjednoczonej Prawicy powinien być następcą Jarosława Kaczyńskiego w roli lidera tej formacji.

   

Najwięcej głosów uzyskał obecny premier Mateusz Morawiecki. Na szefa rządu wskazało 19 proc. osób biorących udział w badaniu.

Urzędujący prezydent Andrzej Duda z 7,8 proc. poparcia zajął w tym zestawieniu drugie miejsce. Trzeci był lider Solidarnej Polski oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z 6,8 proc. głosów.

   

Na kolejnych miejscach uplasowali się: przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin z 5,3 proc. głosów oraz europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński z 3,4 proc. poparcia.

Innego polityka w roli przywódcy bloku prawicowego w miejsce Kaczyńskiego widziałoby 9 proc. ankietowanych przez SW Research. Znamienne jednak jest to, że prawie połowa respondentów (48,7 proc.) nie miała zdania w tej sprawie.

   

Pracownia przeprowadziła swoje badania wśród 800 internautów powyżej 18 roku życia za pośrednictwem panelu on-line SW Panel.

Respondenci odpowiadali na pytanie ośrodka w dniach 15–16 września, a więc jeszcze przed kryzysem w Zjednoczonej Prawicy i prawdopodobnym rozpadem koalicji PiS, SP i Porozumienia wywołanym głosowaniem w Sejmie nad ustawą o ochronie zwierząt.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News