Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja. IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przygotował w związku z tym sondaż. Według danych na obecnego prezydenta, Andrzeja Dudę, zagłosuje niemal 50% wyborców! Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, trzecie zaś zajął Władysław Kosiniak-Kamysz.

Andrzej Duda może liczyć aż na 47,6% poparcie. W sondażu z 3 kwietnia opublikowanego na portalu stanpolityki.pl obecny prezydent mógł liczyć na wynik 44,29%. Poparcie wzrosło więc o 3 punkty procentowe.

Druga – Małgorzata Kidawa-Błońska, może liczyć na 12,14% poparcia. To duży spadek w porównaniu z sondażem przeprowadzonym 31 marca dla Wirtualnej Polski. Wtedy kandydatka Koalicji Obywatelskiej mogła liczyć aż na 20,43% głosów.

Trzeci w kolejności, Władysław Kosiniak-Kamysz, uplasował się tuż za kandydatką KO. Szef ludowców może liczyć na 12% poparcia. Kolejne miejsca przypadły pozostałym kandydatom: Robertowi Biedroniowi, Szymonowi Hołowni, Krzysztofowi Bosakowi. Żaden z nich nie uzyskał w sondażu więcej niż 7% poparcia.

Gdyby wybory odbyły się w maju, wzięłoby w nich udział zaledwie 305 głosujących. Sondaż przeprowadzono w dniach 3-4 kwietnia, metodą telefonicznego wywiadu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę