Któremu politykowi Polacy ufają najbardziej, a któremu najmniej?

Szymon Hołownia
fot. Facebook / szymonholowniaoficjalny

Jak wynika z lipcowego sondażu Kantar, liderem rankingu wiarygodności oraz uczciwości wśród polskich polityków jest lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Natomiast prezes PiS Jarosław Kaczyński został oceniony jako najmniej wiarygodny i najmniej uczciwy polski polityk.

REKLAMA

Ankietowani zostali zapytani o wiarygodność polskich polityków. Oceny przyznawane były na skali od 1 do 7, przy czym 1 oznaczało „wiarygodny”, a 7 – „niewiarygodny”. Im niższą średnią ocenę uzyskał dany polityk, tym był oceniany jako bardziej wiarygodny.

Liderem rankingu został Szymon Hołownia. Założycielowi Polski 2050 najwyższe oceny wiarygodności, od 1 do 3, przyznane zostały przez 46 proc. respondentów, a jego średnia ocen wyniosła 3,4.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Rafał Trzaskowski z oceną 3,6, a trzecia lokata przypadła prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi oraz liderowi PO Donaldowi Tuskowi, którzy uzyskali średnią ocen 4.

REKLAMA

Najmniej wiarygodnym politykiem w oczach ankietowanych okazał się być prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu 54 proc. uczestników badania przyznało oceny od 5 do 7, a średnia jego ocen była najwyższa ze wszystkich przedstawionych i wyniosła 4,9.

Podziel się: