Który z kandydatów na prezydenta spełni swoje obietnice wyborcze? Zdaniem Polaków jest to…

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że obecny prezydent Andrzej Duda jest najbardziej wiarygodnym kandydatem, jeśli chodzi o dotrzymanie składanych w kampanii obietnic.

Pracownia zadała respondentom pytanie: „Który z kandydatów na prezydenta w największym stopniu dotrzyma swoich obietnic wyborczych, jeśli wygra i zostanie prezydentem?”.

 

Pierwsze miejsce zajął popierany przez PiS urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 35 proc. głosów ogółu badanych przez ośrodek.

Czytaj także:  Kowalski: Członkostwo Polski w UE może doprowadzić do upadku Rzeczpospolitej

Według 24 proc. uczestników sondażu najbardziej wiarygodnym pod względem dotrzymania złożonych obietnic jest kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Trzecie miejsce zajął niezależny kandydat Szymon Hołownia z 12 proc. głosów.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krzysztof Bosak reprezentujący Konfederację, na którego wskazało 6 proc. respondentów oraz Robert Biedroń z Lewicy, który otrzymał 5 proc. głosów.

Czytaj także:  Morawiecki chciał wprowadzić w grudniu zakaz sprzedaży alkoholu. Kaczyński się nie zgodził

Jedynie 3 proc. uczestników badania uznało, że to lider Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz jest tym kandydatem, który dotrzyma swoich obietnic.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2020 roku na grupie 1058 osób.