Który z kandydatów na prezydenta spełni swoje obietnice wyborcze? Zdaniem Polaków jest to…

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że obecny prezydent Andrzej Duda jest najbardziej wiarygodnym kandydatem, jeśli chodzi o dotrzymanie składanych w kampanii obietnic.

   

Pracownia zadała respondentom pytanie: „Który z kandydatów na prezydenta w największym stopniu dotrzyma swoich obietnic wyborczych, jeśli wygra i zostanie prezydentem?”.

Pierwsze miejsce zajął popierany przez PiS urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 35 proc. głosów ogółu badanych przez ośrodek.

   

Według 24 proc. uczestników sondażu najbardziej wiarygodnym pod względem dotrzymania złożonych obietnic jest kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Trzecie miejsce zajął niezależny kandydat Szymon Hołownia z 12 proc. głosów.

   

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krzysztof Bosak reprezentujący Konfederację, na którego wskazało 6 proc. respondentów oraz Robert Biedroń z Lewicy, który otrzymał 5 proc. głosów.

Jedynie 3 proc. uczestników badania uznało, że to lider Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz jest tym kandydatem, który dotrzyma swoich obietnic.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2020 roku na grupie 1058 osób.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News