Wykorzystując nieuwagę funkcjonariuszy ktoś wbiegł na szczyt Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Fotografia z chuliganem krąży już w sieci.

Do portali społecznościowych trafiły zdjęcia, które ukazują nieznanego mężczyznę w białej bluzie. Stoi na szczycie pomnika, a kilka uradowanych osób robi mu zdjęcia. Zgodnie z datą publikacji do zdarzenia miało dojść w piątek przed północą. Internauci piszą o pierwszym „zdobyciu szczytu pomnika”.

„Zaproszenie” do „wyścigu na szczyt pomnika smoleńskiego” pojawiło się na Facebooku w połowie kwietnia. Opis brzmiał następująco: „Kto pierwszy zdobędzie najsłynniejszy szczyt w kraju i okryje się chwałą”. Z uwagi na zagrożenie policja nadzorowała obiekt. Miejsce patrolował radiowóz z dwoma policjantami, a niekiedy funkcjonariuszy było więcej. Nie dopełnili jak widać swoich obowiązków.

Sama inicjatywa powstania pomnika od początku budziła wiele głosów sprzeciwu. Kontrowersyjna była też dla wielu osób koncepcja artystyczna. Projekt i budowa to efekt zaangażowania polityków z Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwne były inne środowiska polityczne, a niechętni często byli też sami mieszkańcy stolicy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna