Kuchciński: Zaproszenie przez Dudę to jedyna okazja dla Trzaskowskiego, by znalazł się w Pałacu Prezydenckim

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński skomentował w mediach społecznościowych wyniki wyborów prezydenckich, w których – według danych z 99,98 proc. komisji wyborczych – zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Polityk odniósł się do zaproszenia wystosowanego przez Dudę w czasie niedzielnego wyboru wyborczego do kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Prezydent proponował spotkanie w Pałacu Prezydenckim jeszcze w niedzielny wieczór, by symbolicznie rozpocząć proces budowania wspólnoty narodowej. Trzaskowski odmówił, tłumacząc, że ten czas będzie spędzał z rodziną, a do spotkania może dojść po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych rezultatów wyborów.

Czytaj także:  Siemoniak o rekordzie zachorowań na koronawirusa: Morawiecki się z tego nie podniesie. To dla niego mordercze liczby

W poniedziałek Kuchciński napisał na Twitterze, że Trzaskowski „powinien przyjąć zaproszenie PAD do Pałacu z trzech powodów”. Jak zaznaczył, jednym z nich jest to, że zapraszał go urzędujący prezydent. Ponadto „zawsze lepiej podać rękę, niż dać nogę”, zaś dla obecnego prezydenta Warszawy była to „jedyna okazja, by jednak znaleźć się w Pałacu Prezydenckim”.

Czytaj także:  Senator PSL zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.