REKLAMA

Fot. Facebook.com/KUKIZ15

Paweł Kukiz napisał na Facebooku, że „jako polityk, który uważa, że dekoncentracja kapitałowa w mediach byłaby korzystna dla Polski”, nie jest zadowolony z decyzji prezydenta, który zawetował lex TVN.

REKLAMA

Z drugiej jednak strony, zdaniem muzyka, prezydent dobrze zrobił, wetując ustawę medialną, gdyż w ten sposób wyraził wolę większości obywateli, których reprezentuje. „Dla mnie ta wola większości – przy ustawie medialnej – jest niezrozumiała, ale decyzję prezydenta, wybranego w wyborach powszechnych. który tę wolę reprezentuje, muszę uszanować”, pisze Kukiz.

Polityk jednocześnie dodał, że ubolewa nad faktem, iż prezydent Duda nie zarządził referendum w sprawie nowelizacji ustawy medialnej, a wola obywateli była badana jedynie sondażowo przez ośrodki badawcze, „a te zawsze – mniej lub bardziej – służą temu, kto za badania płaci”.

REKLAMA

W podsumowaniu swojego postu lider Kukiz’15 stwierdził, że „jeszcze daleka droga do pozyskania przez większość Polaków świadomości obywatelskiej” i determinacji w „żądaniu ustroju gwarantującego realizację i ochronę obywatelskich praw” oraz wciąż „bliżej nam do Białorusi niż Szwajcarii”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA