– Nie wejdę w koalicję z PiS. Chcę skończyć z komuną, w którą brnie Kaczyński – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz’15 odniósł się w ten sposób do pytania, czy oddanie głosu w wyborach parlamentarnych na PSL-Koalicję Polską, w której skład wchodzi ugrupowanie znanego muzyka, oznacza głosowanie na potencjalnego koalicjanta partii Jarosława Kaczyńskiego.

Kukiz w czasie wywiadu przypomniał, że wielokrotnie rozmawiał z prezesem PiS na temat poparcia przez partię rządzącą postulatów Kukiz’15 dotyczących m.in. wprowadzenia JOW-ów.

– Spotkałem się z absolutną odmową realizacji któregokolwiek z tych postulatów. Przecież, na Boga, jest oczywiste, że nie wejdę w jakąkolwiek współpracę z takim ugrupowaniem, jakim jest PiS. Nie przyszedłem do Sejmu po spółki Skarbu Państwa – bo mam tantiemy – stwierdził, zapewniając, że w przeciwieństwie do tych „darmozjadów”, on potrafi „najnormalniej w świecie pracować”.

– Przyszedłem po zmianę ordynacji wyborczej i nadanie Polsce charakteru państwa demokratycznego, skończenia komuny, w którą pan prezes coraz bardziej brnie – podkreślił Kukiz.

Odnosząc się do polityki socjalnej rządu PiS, Kukiz ocenił, że wielu obywateli nie zdaje sobie sprawy, że za pieniądze, które teraz otrzymują, mogą sprzedać wolność na kolejne dekady.

– Za 500+ dajemy partii władzy jeszcze większe możliwości autoryzacji państwa, dyktatorskie wręcz. Nie wejdę w koalicję z PiS. Chcę skończyć z komuną, w którą brnie prezes Kaczyński – podsumował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę