Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Paweł Kukiz i Polskie Stronnictwo Ludowe oficjalnie ogłoszą w czwartek wspólny start w wyborach parlamentarnych. Portal podał nazwiska polityków Kukiz’15, którzy wystartują z list ludowców z pierwszych miejsc w poszczególnych okręgach wyborczych.

Poseł Paweł Grabowski wystartuje z Wrocławia, Andrzej Kobylarz – z Gdańska, Jarosław Sachajko – z okręgu chełmskiego. Posłanka Agnieszka Ścigaj będzie „jedynką” w Krakowie. Najbliższy Pawłowi Kukizowi wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka podobno nie chciał startować z Warszawy i będzie kandydował z Podkarpacia, być może z Rzeszowa. Lider Kukiz’15 ma być natomiast najprawdopodobniej „jedynką” w Opolu.

Konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszone wyborcze porozumienie Kukiz’15 i PSL w ramach Koalicji Polskiej ma odbyć się w czwartek o godz. 10. Na sobotę 17 sierpnia zaplanowana jest pierwsza w tej kampanii konwencja programowa Koalicji Polskiej. Wszystko wskazuje na to, że wezmą w niej już udział politycy ruchu Pawła Kukiza.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę