Kukiz o polskich politykach: To oni spłodzili tego Putina! Są winni zbrodni na Ukrainie!

Paweł Kukiz
Fot. Twitter.com/arturPolonia

Paweł Kukiz oskarża polskich polityków w współudział w zbrodniach Władimira Putina. – To oni spłodzili tego Putina, to oni go wyhodowali, oni go zbudowali – stwierdził w „Rozmowie Polskiego Radia 24” jednocześnie obarczając winą m.in. przedstawicieli formacji liberalnych.

REKLAMA

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej od dłuższego czasu ostrzegały, że prezydent Rosji przygotowywał się do inwazji na niepodległą Ukrainę, lecz  niestety najważniejsi politycy Europy Zachodniej – np. kanclerz Niemiec Angela Merkel, czy prezydent Francji Emmanuel Macron – nie brali tego na poważnie. Powagę sytuacji zrozumieli dopiero po przeprowadzeniu ataku przez Rosję.

To dlatego w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainie, wielu zachodnich polityków zostało skrytykowanych. Paweł Kukiz stwierdził natomiast, że winni są również… polscy politycy liberalni.

REKLAMA

– Od lat i każdy człowiek normalnie myślący bez względu na jakieś przynależności, na opcje polityczne zdawał sobie sprawę z tego, że polityka administracji Obamy, polityka Francji, polityka Niemiec w szczególności i polityka tych liberalnych partii w Polsce jest dramatyczna, zbuduje potwora – zaznaczył.

– To oni spłodzili tego Putina, to oni go wyhodowali, oni go zbudowali. Jestem w pełni odpowiedzialny za swoje słowa – mówił.

– Jesteście współwinni tym zbrodniom, które w tej chwili dokonują się na Ukrainie. A wszystkich tych, którzy kontestowali, to wasze postępowanie nazywaliście i nazywacie oszołomami, prawakami, faszystami, Bóg wie kim jeszcze – skierował swoje słowa do adresatów.

REKLAMA