Paweł Kukiz w środowym wywiadzie dla stacji RMF FM poinformował, że do końca tygodnia ponownie spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy mogą doprowadzić do popierania przez partię Kukiza rozwiązań legislacyjnych wprowadzanych do Sejmu przez PiS. 

– To będzie dalszy ciąg tych rozmów, które zostały jakiś czas temu podjęte, dotyczące tych sztandarowych postulatów Kukiz’15 jeszcze z 2015 roku – stwierdził Kukiz, precyzując, że dla niego celem jest „osiągnięcie tych sztandarowych postulatów”. Wówczas posłowie jego partii mogą wspierać rozwiązania ustawodawcze kierowane do Sejmu przez PiS, co byłoby również korzystne dla Kaczyńskiego z uwagi na grożący wewnętrzny rozłam w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Kukiz został również spytamy o relacje z PSL, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie rozliczeń finansowych ze Stronnictwem. Polityk odparł, że dla niego partia Władysława Kosiniaka-Kamysza to „oszuści”. – Akurat ludzie, z którymi rozmawiałem, nie należą do dżentelmenów i umów nie dotrzymują, ale trudno – oświadczył muzyk. –  W moim odczuciu to są oszuści, bo umówiliśmy się. (…) PSL się ze mną nie rozliczył, a nie ja z PSL-em. Ja do PSL-u dopłaciłem, bo nawet nie dostaliśmy zwrotów za kampanię – oświadczył lider Kukiz’15.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę