Kukiz: PiS traktuje przedsiębiorców tak, jak komuniści traktowali kułaków!

Lider Koalicji Polskiej Paweł Kukiz ostro skomentował zapowiedzi zmian gospodarczych, które PiS zamierza wprowadzić po wygranych wyborach parlamentarnych. Szef ruchu Kukiz’15 wprost przyrównał je do czasów komunistycznych. Jego zdaniem partia Kaczyńskiego „przykręca przedsiębiorcom śrubę” i wyznaje ekonomiczną „filozofię socjalistyczną”.

– W ekonomii mamy filozofię socjalistyczną lub wolnościową – powiedział Kukiz w środę w programie „Onet Opinie” prowadzonym przez Andrzeja Stankiewicza. – To, co wyprawia Prawo i Sprawiedliwość z mikroprzedsiębiorcami, to horror. PiS przyjęło model „przykręcania śruby” przedsiębiorcom i traktowania ich tak, jak kiedyś komuniści traktowali kułaków – podkreślił polityk.

Czytaj także:  Co ze świętami Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia nie ma dobrych wiadomości

Kukiz stwierdził, że – w przeciwieństwie do programu PiS – filozofią Koalicji Polskiej, tworzonej przez PSL i Kukiz’15, jest „danie większej swobody mikroprzedsiębiorcom”. – Pomysł „wakacji od ZUS-u”, który postulujemy, wprowadzili Niemcy i ten model świetnie funkcjonuje – mówił. Jego zdaniem zmniejszenie obciążeń dla przedsiębiorców jest jedyną alternatywą dla „skrajnie socjalistycznej” polityki ekonomicznej rządu Mateusza Morawieckiego.

Czytaj także:  „Zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję”. Narodowcy zapowiadają wojnę z protestującymi kobietami