W poniedziałek – jak poinformowała PAP – Paweł Kukiz podpisał porozumienie o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Muzyk w wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl tłumaczył, że nie jest to umowa koalicyjna, a jedynie współpraca programowa. Jej szczegóły mają zostać przedstawione za około dwa tygodnie.

Porozumienie jest efektem wielu rozmów Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, To finalne odbyło się w poniedziałek w gmachu KPRM. Według nieoficjalnych informacji podanych przez portal Interia.pl umowa ma charakter wiązany, zaś Kukiz’15 nie zostanie czwartym członem Zjednoczonej Prawicy. Będzie natomiast współpracować z partią rządzącą w – jak to określono – „kluczowych obszarach”.

W  ramach umowy PiS miało się zobowiązać  do rozpoczęcia prac nad kilkoma projektami Kukiza, w tym nad tymi dotyczącymi  dnia referendalnego oraz powołania sędziów pokoju. W zamian czterej posłowie związani z Kukiz’15 zobowiązali się do wsparcia projektów związanych z Polskim Ładem.

Choć lider Kukiz’15 podkreślał w poniedziałek, że jego formacja nie będzie w Sejmie koalicjantem PiS, to jednak inne zdanie na ten temat mają internauci. W przeprowadzanej przez Radio Zet sondzie na ten temat ponad 70 proc. jej uczestników – według stanu na godz. 18 – odpowiedziało, że do takiej koalicji dojdzie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę