– Nie zamierzam się zapisywać do żadnej innej partii. I tutaj też chciałbym uciąć spekulacje, że Kukiz przechodzi do PiS-u, czy zapisuje się do PiS-u, czy wchodzi do Zjednoczonej Prawicy, nie – oświadczył Paweł Kukiz, odnosząc się do pogłosek, jakoby po opuszczeniu Koalicji Polskiej miał zasilić szeregi partii rządzącej.

W czwartek Polskie Stronnictwo Ludowe poinformowało o końcu współpracy z politykami Kukiz’15 w ramach Koalicji Polskiej. W sieci huczy od plotek, że posłowie z partii Pawła Kukiza przejdą do PiS-u albo do nowego ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Ja mam swoich ludzi, jak mam swoich posłów, ja mam swoje idee – zapewnia Paweł Kukiz i daje do zrozumienia, że różne scenariusze są możliwe.

Muzyk wyjaśnia, że obecnie jest na etapie „prowadzenia rozmów”. – Rozmawiam z prezesem Kaczyńskim, jeśli pan Borys Budka wyrazi taką wolę, to z nim również zechcę się spotkać. Jeśli trzeba będzie, to również z panami Czarzastym, Zandbergiem czy Biedroniem. Na dziś największe moce sprawcze ma PiS, bo jest partią władzy. Gdyby otworzyło się na postulaty proobywatelskie, na dzień referendalny czy sędziów pokoju, to byłaby rewelacja – mówi Kukiz.

Polityk ujawnia, że kontaktował się również z Szymonem Hołownią, ale spotkał się „prawie że z jakąś agresją”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę