REKLAMA

– Mam dosyć podziału Polski na lewacką, prawacką, jakąkolwiek. Polska jest jedna. To podstawowa sprawa – powiedział Paweł Kukiz w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, odnosząc się do wpisu Andrzeja Dudy o „lewackich mediach”.

Chodzi o komentarz prezydenta po oficjalnej wizycie w USA, po której hitem internetu i przedmiotem kpin stało się opublikowane przez Biały Dom zdjęcie, na którym Andrzej Duda podpisuje dokument o polsko-amerykańskiej współpracy na stojąco, a Donald Trump siedząc w fotelu za biurkiem.

REKLAMA

„Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów, o znanych poglądach, pokazują sukces wizyty Waszyngtonie”, napisał prezydent po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, dając odpór nieprzychylnym komentarzom.

W ocenie lidera Kukiz’15, takimi tweetami jak ten Duda „tylko pogłębia różnice”. Jego zdaniem, „prezydent nie robi nic, by ludzie przestali być podzieleni na dwa zwalczające się obozy”,

REKLAMA

– Prezydent nie mówi nic o zmianach ustrojowych, które spowodują, że naród będzie nastawiony koncyliacyjnie, a nie dalej podzielony na dwa zwalczające się obozy. To ordynacja wyborcza i brak możliwości obywatelskiej kontroli powodują, że politycy podzielili naród dramatycznie – stwierdził Kukiz i zaznaczył, że zarówno swoimi wypowiedziami, jak i wpisami w mediach społecznościowych Duda dodatkowo dzieli ludzi.

– Dla mnie naprawdę nie ma znaczenia, czy ktoś jest wierzący i jakie ma poglądy. Ważne, czy kocha ojczyznę – oświadczył poseł.