REKLAMA

REKLAMA

W porannej rozmowie RMF FM Paweł Kukiz odniósł się do sytuacji z Markiem Jakubiakiem, który nie tak dawno opuścił ugrupowanie. – Poszedłem do polityki z pewnymi ideami. Wyborcy zostali oszukani i zdradzeni przez część posłów, których wprowadziliśmy do Sejmu. I ja też zostałem oszukany – skomentował Kukiz.

Polityk stwierdził także, że osoby takie jak Jakubiak powinny złożyć mandat. – Jeżeli pan Jakubiak chce zakładać swoją partię, Jakubiak’23 czy tam nie wiem jaką, to proszę złożyć mandat. Jest rok, można przygotować tę partię i wystartować z tą partią w wyborach – powiedział Kukiz.

REKLAMA

Od kiedy Kukiz’15 wszedł do Sejmu ze swoim ugrupowaniem, partię opuściło już 17 polityków. Wśród nich znajdują się między innymi: Marek Jakubiak, Adam Andruszkiewicz, Robert Winnicki i Jacek Wilk. – Zanim ruch Kukiz’15 powstał to już był jego „koniec”. Zostają przede wszystkim ludzie ideowi, koniunkturaliści ten ruch opuszczają. Przed wyborami warunkiem wpisania na listę było zapewnienie 100 proc. apartyjności. Jeśli ktoś rok przed wyborami mówi, że założy partię i chce subwencji, to jest to zaprzeczenie – skomentował sytuację polityk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA