Fot. Facebook.com/KUKIZ15

Lider Kukiz’15 poinformował, że ma gotowy wniosek ws. powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów. Zgodnie z projektem, który zamierza złożyć Paweł Kukiz, prace komisji obejmowałyby czas od 5 listopada 2007 do 31 grudnia 2021 roku, a więc zarówno rządy Prawa i Sprawiedliwości, jak i dwie kadencje rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u.

Powołania komisji śledczej w związku z systemem Pegasus, służącym do inwigilacji, domagała się już wcześniej Platforma Obywatelska.

Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, powołującej się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, za pomocą oprogramowania Pegasus inwigilowani byli: senator i były szef sztabu wyborczego KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych oraz prokurator Ewa Wrzosek.

Do inicjatywy lidera Kukiz’15 odnieśli się politycy partii rządzącej. – Propozycja Pawła Kukiza, która zakłada spojrzenie na te kwestie w szerszej perspektywie czasowej jest zapewne podyktowana dobrymi intencjami i dążeniem do transparentności w życiu publicznym – powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Przy okazji podkreśliła, że samo pojawienie się wcześniej ze strony PO tematu powołania komisji śledczej „jest propagandową zagrywką PO nieopartą o fakty”. – Pytanie, czy zasadne jest podążanie tą ścieżką – dodała Czerwińska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę