W piątek na godz. 12 była planowana wspólna konferencja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca z Pawłem Kukizem, na której politycy Konfederacji, zakładający obecnie nową partię, mieli podpisać z liderem Kukiz’15 deklarację dotyczącą planów dalszej współpracy.

Do sygnowania porozumienia jednak nie doszło, a Paweł Kukiz na konferencji się w ogóle nie pojawił. Jakubiak i Liroy-Marzec twierdzą, że nieobecność szefa Kukiz’15 ma drugie dno. Zdaniem posłów Konfederacji Kukiz zamierza przed wyborami do Sejmu zawiązać sojusz z ludowcami.

Takie wnioski politycy wyciągnęli najprawdopodobniej z faktu, że Paweł Kukiz, który miał współpracować z nowo utworzoną partią Federacja Jakubiak-Liroy, postawił warunek związany z partią Kosiniaka-Kamysza. Miał żądać, by w ramach porozumienia ujęto również PSL, na co liderzy nowego ugrupowania się nie zgodzili.

– Paweł powiedział nam dzisiaj na spotkaniu oficjalnie, że czeka na decyzję PSL-u. Ja powiem oficjalnie, że nie sądzę, żeby ktokolwiek w Konfederacji zgodził się iść z PSL-em wspólnie na wybory – ujawnił Liroy-Marzec. Poseł dodał jednocześnie, że wątpi, by i w samym Kukiz’15 udało się znaleźć kogoś, kto chciałby iść z PSL-em do wyborów.

– Nie rozumiem, jak antysystemowość może iść pod rękę z tak systemowym ugrupowaniem jak PSL – oświadczył Liroy-Marzec.

Posłowie związani z Konfederacją podkreślili na konferencji, że decyzja Kukiza jest tym bardziej zaskakująca, że muzyk jeszcze niedawno nazywał partię ludowców „organizacją przestępczą”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę