Posłowie Kukiz’15 uciekają z tonącego okrętu. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości poinformował w poniedziałek na antenie Radia Kraków, że parlamentarzyści ruchu Pawła Kukiza pukają do drzwi Klubu Parlamentarnego PiS i chcą zasilić jego szeregi.

Terlecki w krakowskiej rozgłośni mówił m.in. o ewentualnych koalicjach, które będą potrzebne partii rządzącej po wyborach parlamentarnych. Sam Kukiz niedawno stwierdził, że myśli poważnie o takiej koalicji z partią Jarosława Kaczyńskiego.

– Kukiz’15 wymieniany najczęściej jako nasz ewentualny koalicjant, rozsypuje się – poinformował Terlecki. – W tej chwili przychodzą do mnie posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas – ujawnił wicemarszałek Sejmu.

13 czerwca szeregi klubu ruchu Pawła Kukiza opuścił poseł Krzysztof Sitarski. Jedną z przyczyn decyzji, o której napisał na Facebooku, było to, że „od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę