Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski zaakceptował propozycję Kukiz’15, aby spotkać się przy okrągłym stole i porozmawiać na temat reformy służby zdrowia.

W sprawie tej spotkał się już szef resortu z Pawłem Kukizem i Jerzym Kozłowskim oraz z doradcą medycznym ugrupowania doktorem Pawłem Kukiz-Szczucińskim.

Paweł Kukiz, wyrażając zadowolenie z atmosfery, w jakiej przebiegło spotkanie, stwierdził, że dla jego ugrupowania bardzo istotne jest zorganizowanie szerokiej debaty z udziałem środowisk lekarskich, organizacji zrzeszających pacjentów, a także członków klubów parlamentarnych wyspecjalizowanych ws. opieki zdrowotnej. Działaniom tym przyświecać będzie ważny cel – stworzenie „ustawy dla pacjenta”.

Kukiz’15 przygotował dokument dotyczący propozycji ugrupowania i przekazał go ministrowi Szumowskiemu. Zawartych w nim jest dziesięć najważniejszych priorytetów Kukiz’15 odnośnie polskiej służby zdrowia. Wśród nich znalazła się kwestia racjonalizacji wydatków, informatyzacji oraz profilaktyki. Politycy Kukiz’15 kładą też nacisk na fakt, że finansowanie ochrony zdrowia, zwłaszcza dzieci i młodzieży, nie może być traktowana jako koszt lecz jako inwestycja.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę