Kuny przestaną demolować strych. Rozsyp odrobinę, a uciekną migiem

kuna
fot. screen Youtube / Haus und Garten Profi

W okresie jesienno-zimowym kuny szukają azylu w naszych domach. A szczególnie lubią odwiedzać strychy. Zazwyczaj wdzierają się do budynków niepostrzeżenie, ale oznaki ich obecności widać gołym okiem, a niekiedy zachowują się bardzo głośno. Potrafią nieźle nabroić. Wyproszenie szkodników z domu to niełatwe zadanie. Na szczęście jest możliwe nawet bez pomocy fachowych narzędzi.

REKLAMA

Zimą kuny lubią przebywać w naszych budynkach mieszkalnych, jak i pod maskami aut. Niestety w pierwszej chwili ich nie dostrzeżemy. Ale zwierzęta zostawiają po sobie ślady, więc prędzej czy później je namierzymy. Niestety efekty ich działalności nie są nam na rękę. Potrafią uszkadzać izolacje, kable i zostawiać po sobie odchody. Musimy po nich sprzątać i narażają nas na dodatkowe koszty. Jak pozbyć się intruzów?

Domowy patent na kuny

Kuny nie tak chętnie opuszczą nasz dom, ale istnieje kilka domowych metod, które pomogą nam je wypędzić. Być może słyszałeś o tym, że kuny boją się psów. Sierść czworonoga może zatem skutecznie odstraszyć osobniki. Nawet jeśli nie masz pupila, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pozyskał sierść w inny sposób. Możesz np. poprosić znajomego o sierść czworonoga. Rozsyp kłaczki na strychu i w aucie, a kuny opuszczą schronienie w ekspresowym tempie. Jeszcze jeden patent na kuny polega na użyciu octu.

REKLAMA

Ocet świetnie radzi sobie w walce z kunami

Patent z octem na kuny warto wykonać w warunkach domowych. Wymieszaj ocet wodą (proporcje 1:1) i przelej roztwór do pojemnika z dozownikiem. Stosuj w obszarach, w których podejrzewasz obecność intruza. Wyrazisty ocet pomoże efektywnie się go pozbyć.

Czytaj też: Patent na szczura w domu. Gryzoń znika bez śladu, pomaga 1 rzecz z kuchni

REKLAMA