12-latek i 13-latek wyłudzali pieniądze od przechodniów w centrum Lublina. Byli uzbrojeni w nóż
fot. Pixabay

Policjanci z Lublina spotkali się z nietypową organizacją przestępczą… Haracze od przechodniów próbowało wyłudzać dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat. Uzbrojeni w nóż nastolatkowie zaczepiali innych nastolatków w centrum Lublina, próbując wymusić na nich oddanie pieniędzy. Policja – we współpracy z pracownikiem miejskiego monitoringu – zatrzymała młodocianych rozbójników.

Jak podaje lokalny portal „lublin112.pl” – funkcjonariusze lubelskiej policji otrzymali zgłoszenie o dwóch uzbrojonych nastolatkach, zaczepiających przechodniów w centrum Lublina. Do prób rozbojów dochodziło w okolicach al. Tysiąclecia. Młodociani przestępcy domagali się od przechodniów oddania gotówki.

Dwóch chłopców terroryzowało przechodniów w centrum Lublina. Jeden z nich odpowie za rozbój i próbę rozboju

Do miejskiej komendy zgłosili się także rodzice w towarzystwie dwóch nastolatków – 15-latka i 16-latka – którzy zeznali, że zostali zaczepieni przez wspomnianych, małoletnich agresorów. Chłopcy mieli grozić im nożem. W jednym przypadku próba rozboju się udała – jeden nastolatek oddał pieniądze.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze sporządzili wizerunki poszukiwanych, a następnie – we współpracy z pracownikiem miejskiego monitoringu – zlokalizowali agresywnych nastolatków i zatrzymali ich. Długo nie cieszyli się wyłudzonym „urobkiem”.

Jeden ze sprawców – 13-letni chłopak – odpowie za rozbój i próbę rozboju. Decyzją sądu rodzinnego zostanie umieszczony w zamkniętym ośrodku dla nieletnich. Drugi z agresorów nie odpowie za swój czyn. Z uwagi na wiek – ma 12 lat – został przekazany rodzicom. Pozostanie jednak pod obserwacją sądu rodzinnego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę