Fot.Facebook.com/pisorgpl

W serwisie Poufna Rozmowa pojawiły się kolejne maile pochodząca ze skrzynki Michała Dworczyka, która dotyczą Telewizji Polskiej. Wynika z nich, że współpracownicy premiera instruowali ówczesnego szefa „Wiadomości” TVP Jarosława Olechowskiego, jak ma działać na rzecz w kampanii wyborczej na rzecz szefa rządu.

W najnowszym przecieku znalazły się informacje o tym, że Olechowski odbierał telefony od ludzi zajmujących się wizerunkiem premiera Morawieckiego i że „potwierdził ustalenia” w sprawie jego promowania.

Z kolei szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk naciskał w tej sprawie bezpośrednio na prezesa TVP. „Kurski wczoraj przysięgał, że będzie pięknie”, pisał Dworczyk w jednym z maili.

Tego samego dnia dniu szef rządu ogłosił szczegóły tzw. nowej piątki PiS, a propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości stały się przewodnim tematem w materiałach TVP.

Ujawnione maile pochodzą z 4 i 5 marca 2019 roku. Korespondencja prowadzona jest w wątku zatytułowanym „Kontrola”. Wiadomości mogli odczytać: premier Mateusz Morawiecki, szef jego kancelarii Michał Dworczyk oraz szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę