Serwis Press poinformował, że Rada Mediów Narodowych powołała w piątek Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej. Za kandydaturą Kurskiego głosowało troje członków Rady Mediów Narodowych: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Przeciwni byli Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny. O funkcję szefa TVP ubiegał się również Maciej Pawlicki.

„W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu”, czytamy w piątkowym oświadczeniu Rady Mediów Narodowych.

Jacek Kurski stracił stanowisko prezesa TVP w marcu tego roku. Jego ustąpienie było warunkiem prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie podpisania ustawy o rekompensacie abonamentowej dla mediów publicznych w wysokości 2 mld zł.

Ustępując z funkcji szefa TVP, Kurski był jednak cały czas związany z Telewizją Polską. Najpierw został doradcą zarządu TVP, a następnie jego członkiem, by teraz wrócić na stanowisko prezesa telewizji publicznej, na które po raz pierwszy został wybrany w 2016 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę