REKLAMA

wycieranie kurzu z mebli
fot. screen Youtube / СЕКРЕТЫ ДОМОХОЗЯЕК

Gruba warstwa kurzu znajdująca się na meblach doprowadza nas czasami do szału. Nie inaczej jest z posadzką, gdzie wciąż rzucają się nam w oczy paproszki, a cała powierzchnia, zamiast lśnić, jest matowa i nudna. Nagminne porządki bywają trudne i nie sprawiają nam radości. Mamy już tego serdecznie dość i chcemy odpocząć. Najpopularniejsze detergenty z reklam telewizyjnych przeważnie dają plamę już na samym stracie, a kurz powraca jak bumerang. Należałoby zatem poszukać tańszych substytutów, które lepiej radzą sobie z nieczystościami. Oto jeden z nich.

REKLAMA

Jak usunąć kurz?

Chyba każda osoba, której przeszkadzał kurz w pokoju, zadawała sobie to pytanie. Zazwyczaj kończyło się to przegraną – pył czy inne paprochy i tak szybko się pojawiały. Z pomocą przychodzą skórki owoców cytrusowych. Mamy na myśli skórki grejpfruta. Poza nimi przyda się jeszcze ocet spirytusowy.

Wystarczy je razem połączyć, a powstanie tani płyn, który błyskawicznie rozgromi kurz. Zaoszczędzimy pieniądze, zadbamy o środowisko i o swoje zdrowie – nie będziemy musieli wdychać szkodliwej chemii w mieszkaniu. Metoda na sprzątanie z użyciem skórek grejpfruta wpisuje się również w trend zero waste, bo użyjemy czegoś, co i tak trafiłby do śmietnika.

REKLAMA

Chemia jest przereklamowana. Naturalne alternatywy są w zasięgu ręki!

Na początku oczyść skórki grejpfrutów z błonek, a potem przełóż do szklanego naczynia i zalej 0,5 l octu. Zakręć i odstaw mieszankę w suche i ciemne miejsce na minimum kilka dni. Wówczas składniki lepiej się przegryzą i będą silniej walczyć z kurzem. Później zawartość odcedź i rozwodnij, aby nieco osłabić woń octu. W tym momencie przelej preparat do pojemnika z dozownikiem, aby łatwiej było go nanosić na różne powierzchnie. Możesz śmiało zabrać się za sprzątanie.

Efekty po użyciu domowego środka dostrzeżesz już po kilku dniach, gdy polerowane stoliki czy regały będą praktycznie non stop się błyszczeć i nie będzie na nich kurzu.

REKLAMA

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

REKLAMA