Liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 830. 26 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem. Wirus rozprzestrzenił się już w Chniach, Japoni, Tajlandii, Korei i Stanach Zjednoczonych. Ożywione ulice 11-milionowego Wuhan są opustoszałe. Nie działa komunikacja miejska a policja kontroluje wszystkie samochody. Mieszkańcy chodzą w maseczkach. Jest bardzo niebezpiecznie!

Po raz pierwszy wykryto wirusa w mieście Wuhan. Jak informuje Radio ZET, w obawie przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego koronawirusa władze Chin zarządziły blokadę komunikacyjną w miastach Wuhan i Ezhou.

Jak informuje bezprawnik.pl wirus potrafi się przenosić z człowieka na człowieka. Najnowsze badania potwierdzają kolejne 12 przypadki zachorowań w 7 milionowym mieście Huanggang. Tu również wstrzymana została komunikacja autobusowa i kolejowa. Władze miasta apelują do mieszkańców aby nie podróżowali wewnątrz miasta. Kwarantanną zostały objęte Zhijiang, Qianjiag, Chibi i Xiantao.

Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa zostało zamknięte międzynarodowe lotnisko Wuhan. Jedynym dozwolonym środkiem transportu jest własny samochód oraz taksówki, ale nawet tu przeprowadzane są kontrole zdrowia podróżujących. Mieszkańcy noszą maseczki sanitarne. Odwołano wszystkie imprezy kulturalne i uroczystości związane z jednym z największych imprez – Festiwalem Wiosny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę