Jolanta Kwaśniewska, była Pierwsza Dama, skierowała się za pomocą mediów społecznościowych do opiekunów osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie od 18 kwietnia. W nagraniu udzieliła im nie tylko wsparcia ale też wskazała pewne rozwiązania, które mogłyby polepszyć sytuację tych rodzin. Film został opublikowany na profilu FB posłanki PO Henryki Krzywonos-Strycharskiej.

Żona byłego prezydenta przypomniała, że w czasie 10 lat prezydentury swojego męża dbała o interesy osób niepełnosprawnych, czego efektem było m.in. założenie przez nią w 1996 roku fundacji „Porozumienie bez Barier”.

Wspomniała o tym, że z racji protestu w Sejmie była zapraszana wiele razy przez TVN24 do studia, aby mogła wypowiedzieć się w tym temacie. Zasugerowała, że celowo unika tego typu aktywności, ponieważ nie chce, aby było to upolitycznione.

Podsunęła pewien pomysł opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy wciąż szukają kompromisu w negocjacjach z rządem: –  Myślę, że możecie zapytać polityków, czy nie znalazłyby się pieniądze dla waszych dzieci z 500+. Nie każdy powinien dostawać te pieniądze, są osoby, które dysponują tymi pieniędzmi w dowolny sposób (…) więc może sensownie ograniczyć ramy tej ustawy, która już jest (…). Może to jest jakieś wyjście z tej sytuacji, jeśli politycy nie mają pieniędzy dla waszych dzieci.

Pierwsza Dama namawiała też do tego, by rodzice zaproponowali politykom, aby każdy z nich spędził choć jeden dzień z niepełnosprawną osobą, ponieważ „my, zwykli zjadacze chleba, którzy nie mamy niepełnosprawnych dzieci, nie mamy najmniejszego pojęcia”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę