– Jako partia wygra PiS, bo PiS ma skonsolidowany elektorat na poziomie 40 proc. głosów, ma najwięcej pieniędzy z wszystkich partii, co widać po tych banerach, ogromna przewaga w tym oblepieniu – powiedział w Radiu Opole były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Polityk nie wykluczył również – w przypadku wejścia do Sejmu Konfederacji – jej koalicji z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Według polityka lewicy „walka dzisiaj się toczy o to, by PiS nie miał większości w Sejmie i żeby można było odwrócić regres demokratyczny, jaki się w Polsce dokonuje, łamania konstytucji, niszczenia niezależnego sądownictwa, zawłaszczania mediów publicznych – wszystkiego tego, co obserwujemy przez ostatnie 4 lata”.

– Pytanie nie brzmi dzisiaj, kto wygra wybory, bo że PiS będzie największą partią, to wiemy – podkreślił Kwaśniewski. – Pytanie brzmi, czy PiS będzie miał dużą większość w parlamencie, czy będzie wynik bardziej remisowy, czy nie będzie miał większości w parlamencie – zauważył.

Zdaniem Kwaśniewskiego to właśnie o te trzy scenariusze toczy się walka. – Moim zdaniem opozycja ciągle może walczyć spokojnie o scenariusz nr 3, tzn. żeby razem mieć więcej mandatów w Sejmie niż ma PiS i wtedy jesteśmy w nowej rzeczywistości – zaznaczył Kwaśniewski.

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat