Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla portalu tvn24.pl ostro skrytykował Platformę Obywatelską i jej przewodniczącego Borysa Budkę. Kwaśniewski odpowiedział w ten sposób na zarzuty ze strony polityków największej partii pod adresem Lewicy, która poparła w głosowaniu ratyfikację Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Budka i inni czołowi politycy PO zarzucali liderom Lewicy – w związku z ich rozmowami z premierem Mateuszem Morawieckim – wejście w nieformalną koalicję i kolaborację z PiS. Kwaśniewski się z tym nie zgadza.

– Tak się uprawia politykę, panie i panowie z opozycji! Jeśli oczywiście dorosło się do uprawiania polityki! Negocjacje w sprawach zasadniczych dla ludzi, kraju są istotą parlamentaryzmu, demokracji – stwierdził były prezydent,  Podkreślił jednocześnie, że PO „nie zdała egzaminu jako lider opozycji”. – To już dziś możemy sobie jasno powiedzieć – dodał dawny lider SLD.

Kwaśniewski skrytykował także Budkę. – Niech przestanie się obrażać, a weźmie się za robotę – poradził przewodniczącemu Platformy.

Zdaniem byłego dwukrotnego prezydenta „odklejenie się od Platformy jest dla Lewicy koniecznością, bo inaczej Lewica nie ma racji bytu”. –  I jestem przekonany, że to ostatecznie przyniesie im wzrost w sondażach – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę