– Dzisiaj mnożenie kolejnych obietnic, typowo wyborczych, że dostaniecie to, jak ja wygram, jest moim zdaniem awanturnictwem. Na to Polski nie stać – powiedział w niedzielę w Radiu Zet były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzi, jakie złożył Polakom prezydent Andrzej Duda podczas piątkowej konwencji wyborczej. Duda obiecał między innymi podwyższenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych oraz „zasiłek solidarnościowy” dla osób, które w wyniku pandemii koronawirusa straciły pracę. Prezydent obiecał również, że mimo kryzysu i ciężkiej sytuacji budżetowej utrzymane zostaną programy socjalne, takie jak 500 plus i 13 emerytura.

– To są nierealne obietnice, a wręcz bym powiedział awanturnicze obietnice – skomentował słowa Dudy Kwaśniewski.  Polityk lewicy stwierdził także, że obecna zła sytuacja ekonomiczna Polski jest efektem rozdawnictwa pieniędzy, jakie rząd PiS przeprowadzał w czasie koniunktury gospodarczej na świecie.

– Myśmy w czasach koniunktury wydali bardzo dużo pieniędzy. Dzisiaj mówienie, że w czasach pandemii będziemy wydawać jeszcze więcej pieniędzy jest nieodpowiedzialne – podkreślił były prezydent.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę