Kwaśniewski o wyborach prezydenckich: Opozycji będzie lepiej bez Tuska!

O tym, że Donald Tusk nie będzie kandydatem opozycji do walki o fotel prezydencki, dowiedzieliśmy się jakiś czas temu. Większość polityków uważa, że jest to trafna decyzja. W tej sprawie głos zabrał także Aleksander Kwaśniewski, który uważa, że rezygnacja Donalda Tuska z kandydatury, może wyjść opozycji na dobre. Jego zdaniem, najlepszym posunięciem było by wystawienie jako kandydatki do wyścigu z Andrzejem Dudą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Czytaj także:  Zostawił psa w lesie! Bernardyn wciąż czeka na właściciela

Aleksander Kwaśniewski zaznacza, że podczas starcia Donaldowi Tuskowi wypominane i przypominane byłyby jego nieudolne często decyzje oraz afery korupcyjne, które miały wówczas miejsce.

– Przeszłością żadnych wyborów nie da się wygrać. Jeżeli opozycja będzie miała dobrego kandydata, to jest duża szansa na to, że wybory prezydenckie wygra – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Aleksander Kwaśniewski twierdzi również, że niezależnie od tego, kto stanie do wyborów, wyścig będzie wyrównany. Były prezydent wątpi, by Andrzej Duda zdołał powtórzyć jego wynik z 2000 roku, kiedy Kwaśniewski wygrał w I turze głosowania. – Przy mocnych kandydatach wszystkich ugrupowań opozycyjnych, gdy wystartuje przedstawiciel Lewicy, PO i PSL, a do tego wystawi kogoś Konfederacja, szanse Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze będą bardzo niewielkie – stwierdził.

Czytaj także:  Arcybiskup Gądecki zakazuje promowania inicjatywy „Stop LGBT” na terenach kościelnych

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.