– Uważam, że premier Morawiecki nie rozumie, co to jest prawda. Słuchając go wielokrotnie, w różnych miejscach, mam coraz więcej wątpliwości – powiedział Aleksander Kwaśniewski w „Kropce nad i” na antenie TVN24.

W opinii Kwaśniewskiego premier Morawiecki zamierza przejąć schedę po Kaczyńskim. – Premier walczy o sukcesję w PiS-ie i chce udowodnić prezesowi Kaczyńskiemu, że lepszego następcy od niego nie ma. W związku z tym posuwa się do stwierdzeń, które moim zdaniem są dyskwalifikujące – ocenił były prezydent. – Premier Morawiecki to przykład, jak ambicja i pozycja polityczna może przewrócić w głowie – zauważył.

Kwaśniewski nawiązał do wystąpienia szefa rządu podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina, w którym mówił, że za rządów PO-PSL „nie było ani dróg, ani mostów”. – On żyje w jakiejś metaprawdzie czy fake prawdzie, nie wiem jak to nazwać. Dla niego świat się zaczął wraz z dojściem PiS do władzy. Nic wcześniej nie było – skomentował postawę premiera gość „Kropki nad i”.

Były prezydent podał też przykład ustawy o IPN, którą Morawiecki określił mianem „świetnej ustawy, gdzie walczyło się o prawdę”. W jego ocenie premier „nie rozumie, co to jest prawda”. – Gdy Morawiecki mówi „prawda”, to ma na myśli coś zupełnie przeciwnego – podsumował Aleksander Kwaśniewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę