rośliny doniczkowe
fot. Pixabay

O kwiaty doniczkowe musimy właściwie dbać. Czasami jednak rozwijają się w bardzo wolnym tempie, a nawet wcale. Jak zmobilizować rośliny do wzrostu? Podaj im domową odżywkę, która zadziała na nie jak doping. Twoje egzemplarze odżyją i będą rosły w oczach.

Zaaplikuj 1 nawóz, a rośliny urosną piorunem

Nawóz na pewno spełni Twoje wymogi. Jest mało kosztowny i działa kilka razy lepiej niż sklepowe środki. Wspiera fotosyntezę i pomaga roślinom wchłaniać dobroczynne składniki mineralne z ziemi. Kwiaty, liście, łodygi są mocniejsze, zdrowsze i odporniejsze na szkodniki czy choroby. W efekcie szybciej się rozrastają. Z czego składa się magiczny nawóz?

Nawóz, który pobudzi Twoje rośliny do wzrostu i zawiązywania kolejnych liści, składa się z… zapałek. Aż trudno w to uwierzyć, ale przygotowany z nich preparat działa znakomicie.

Jak zrobić odżywkę z zapałek?

To bardzo proste. Przygotuj 10 zapałek i szklankę przegotowanej bądź przefiltrowanej i chłodnej wody (woda prosto z kranu nie nadaje się m.in. z uwagi na obecny w niej chlor, którego rośliny nie znoszą).

Na początku z zapałek odetnij główki, a potem wsadź je do naczynia i zalej wodą. Odstaw na 60 minut, aż główki w pełni się roztopią. Później wymieszaj nawóz i podlej rośliny. Stosuj go raz na 2-3 tygodnie.

Do jakich roślin nadaje się odżywka z zapałek?

Specyfik ten zakwasza podłoże, a kwaśne pH gleby jest pożądane przez wiele gatunków kwiatów, ale są też takie, które go nie znoszą. Zanim podasz odżywkę z zapałek swoim okazom, przeanalizuj, czy nie stanie się im nic złego.

Za tym nawozem przepadają między innymi:
-fikusy,
-storczyki,
-monstera,
-epipremnum,
-skrzydłokwiat,
-anturium,
-zamiokulkas.Zobacz także: Słonecznik marnieje? Domowy nawóz pobudzi go do życia. Urośnie gigantyczny


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę