Łapiński poleci ze stołka? Wytknął premier Szydło, że jest marionetką Kaczyńskiego!

AppleMark

Znów potężnie iskrzy pomiędzy obozem prezydenckim a rządem Beaty Szydło i Prawem Sprawiedliwością. I znów powodem jest minister Antoni Macierewicz. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS zażądał w środę odwołania Krzysztofa Łapińskiego z funkcji rzecznika prezydenta za jego wczorajsze słowa o ewentualnym zdymisjonowaniu szefa resortu obrony. Jak napisał na Twitterze, świadczą one o „braku kompetencji albo złym wychowaniu”.

Łapiński, wcześniej poseł PiS, rzecznikiem prezydenta został w maju. Często krytykował w przeszłości politykę partii rządzącej; teraz naraził się wypowiedzią dla mediów podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, gdy bez owijania w bawełnę pokazał, że wpływ premier na politykę personalną oraz prace rządu jest zerowy, a wszystkie karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Zapytany o to, czy prezydent Duda domagał się ostatnio usunięcia z funkcji Macierewicza, podkreślił bowiem, że „jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu”. Dodał, że nic mu nie wiadomo, by takie propozycje były formułowane.

   

– To pan prezydent podejmuje decyzję wobec swoich pracowników – wypowiedziała się dziś niechętnie na ten temat Szydło, podkreślając, że nie zamierza komentować słów rzecznika głowy państwa. Zaprzeczyła też, że relacje z prezydentem się ochłodziły.

Słowa Łapińskiego wywołały gwałtowną reakcję w PiS, ale trudno się dziwić. Przecież to samo o marionetkowej, a nie podmiotowej pozycji szefowej rządu na scenie politycznej mówią od dawna politycy tzw. totalnej opozycji.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “Łapiński poleci ze stołka? Wytknął premier Szydło, że jest marionetką Kaczyńskiego!

  • 7 września 2017 o 07:33
    Permalink

    Zastanawiajace jest ze to ze Prezydent Duda od jakiegos czasu rozpoczol pseudo walke z partja ktora ppdejmuje decyzje ?.Czy nie jest to tylko gra pod publike? Czy nie jest to tak ze uzgodniono sobie na jakims rałcie ze teraz zaczynamy grac sztuke a odbiorcami jestesmy my 36 mil Polakow .tz Prezydent sie stawia okoniem oczywiscie jest wiele gadania ale nie ma z tego efektu ale obywatele widza ze cos robi .To sie nazywa inaczej wczesniejsza kampanja prezydenta .

Komentarze są wyłączone.