Łapiński poleci ze stołka? Wytknął premier Szydło, że jest marionetką Kaczyńskiego!

AppleMark

Znów potężnie iskrzy pomiędzy obozem prezydenckim a rządem Beaty Szydło i Prawem Sprawiedliwością. I znów powodem jest minister Antoni Macierewicz. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS zażądał w środę odwołania Krzysztofa Łapińskiego z funkcji rzecznika prezydenta za jego wczorajsze słowa o ewentualnym zdymisjonowaniu szefa resortu obrony. Jak napisał na Twitterze, świadczą one o „braku kompetencji albo złym wychowaniu”.

Łapiński, wcześniej poseł PiS, rzecznikiem prezydenta został w maju. Często krytykował w przeszłości politykę partii rządzącej; teraz naraził się wypowiedzią dla mediów podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, gdy bez owijania w bawełnę pokazał, że wpływ premier na politykę personalną oraz prace rządu jest zerowy, a wszystkie karty rozdaje Jarosław Kaczyński. Zapytany o to, czy prezydent Duda domagał się ostatnio usunięcia z funkcji Macierewicza, podkreślił bowiem, że „jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu”. Dodał, że nic mu nie wiadomo, by takie propozycje były formułowane.

   
Zobacz także:  Wicepremier Sasin trafił do szpitala MSWiA

– To pan prezydent podejmuje decyzję wobec swoich pracowników – wypowiedziała się dziś niechętnie na ten temat Szydło, podkreślając, że nie zamierza komentować słów rzecznika głowy państwa. Zaprzeczyła też, że relacje z prezydentem się ochłodziły.

Słowa Łapińskiego wywołały gwałtowną reakcję w PiS, ale trudno się dziwić. Przecież to samo o marionetkowej, a nie podmiotowej pozycji szefowej rządu na scenie politycznej mówią od dawna politycy tzw. totalnej opozycji.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News

One thought on “Łapiński poleci ze stołka? Wytknął premier Szydło, że jest marionetką Kaczyńskiego!

  • 7 września 2017 o 07:33
    Permalink

    Zastanawiajace jest ze to ze Prezydent Duda od jakiegos czasu rozpoczol pseudo walke z partja ktora ppdejmuje decyzje ?.Czy nie jest to tylko gra pod publike? Czy nie jest to tak ze uzgodniono sobie na jakims rałcie ze teraz zaczynamy grac sztuke a odbiorcami jestesmy my 36 mil Polakow .tz Prezydent sie stawia okoniem oczywiscie jest wiele gadania ale nie ma z tego efektu ale obywatele widza ze cos robi .To sie nazywa inaczej wczesniejsza kampanja prezydenta .

Komentarze są wyłączone.