Nie ma to jak ciepła państwowa posadka. Konrad Tomaszewski, krewny Jarosława Kaczyńskiego, od prawie dwóch lat zarządza Lasami Państwowymi. Od początku 2016 roku podległym sobie pracownikom przyznał 442 tys. zł premii i nagród, a sam sobie dał aż 70 tys.

Kuzyn prezesa Prawa i Sprawiedliwości miesięcznie zarabia 18 tys. zł. Jeśli dodamy do tego 70 tys. nagrody, to o takich apanażach przeciętny Polak może tylko pomarzyć.

Nie jest to jedyny przykład dbałości Jarosława Kaczyńskiego o luksusowe życie jego bliskich. Inni kuzyni, czyli Grzegorz i Jan Maria Tomaszewscy, zyskali dzięki prezesowi lukratywne posady w mediach.

Grzegorz Tomaszewski jest prezesem spółki Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”, a w jej radzie nadzorczej zasiada m.in. Jacek Cieślikowski, kierowca prezesa PiS, oraz Katarzyna Lubiak i Barbara Skrzypek, czyli dwie sekretarki z biura partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Z kolei Jan Maria Tomaszewski pracuje w telewizji publicznej, w której ma posadę doradcy zarządu z pensją, jak pisały gazety, 20 tys. zł, a do tego został jeszcze pełnomocnikiem do spraw utworzenia redakcji teatru TVP.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna