Wielki, mierzący aż 6 metrów, balon z twarzą Donalda Trumpa będzie unosił się nad gmachem brytyjskiego parlamentu podczas wizyty amerykańskiego prezydenta, która została zaplanowana na 13 lipca. W tym samym czasie, gdy w mieście będzie przebywał przywódca USA, ulicami centrum Londynu przejdzie też marsz pod hasłem „Stop Trump”.

Rzecznik burmistrza Londynu Sadiqa Khana powiedział, że londyński włodarz akceptuje prawo do pokojowych protestów i liczy się z tym, że „może on przybrać wiele różnych postaci”.

Organizatorzy akcji poinformowali, że początkowo władze miasta nie były skłonne do wydania zgody na wzniesienie balonu z podobizną prezydenta Donalda Trumpa. Sadiqa Khana miało jednak przekonać ogromne poparcie dla tego pomysłu. Pod petycją do burmistrza miasta podpisało się ponad 10 tysięcy londyńczyków.

Balon pojawi się nad Londynem w piątek 13 lipca przed południem, będzie przywiązany do ziemi na terenie Parliament Square i nie wzniesie się na wysokość większą niż 30 metrów.

Protesty przeciwko wizycie Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii spowodowane są między innymi prowadzoną przez obecną administrację amerykańską polityką migracyjną. Zakłada ona na przykład oddzielanie dzieci migrantów od ich rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę od strony Meksyku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę