Ławrow o wydalaniu dyplomatów rosyjskich: Nie będziemy tolerować takiego chamstwa! Rosja na to odpowie!

– Gdy prosi się jednego czy dwóch dyplomatów o opuszczenie jakiegoś kraju, a to wszystko szepcząc nam do ucha przeprosiny, dobrze wiadomo, że jest to rezultatem kolosalnej presji, szantażu, który niestety stanowi główną broń Waszyngtonu na arenie międzynarodowej – powiedział we wtorek Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji, na konferencji prasowej w Taszkencie.

   

Szef rosyjskiej dyplomacji odniósł się w ten sposób do akcji wydalania przez kraje Unii Europejskiej, w tym Polskę, oraz między innymi USA, Kanadę i Australię dyplomatów rosyjskich w związku z podejrzeniami o udział Kremla w próbie zabójstwa byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki.

Odpowiedzialnością za zamach z użyciem broni chemicznej nowiczok premier Wielkiej Brytanii Theresa May obarczyła Rosję. Moskwa zdecydowanie temu zaprzeczyła.

   

Siergiej Ławrow zapowiedział, że Rosja „bez wątpienia odpowie” zdecydowanie na decyzję państw zachodnich o wydaleniu dyplomatów.

– Powodem jest to, że nikt nie chciałby tolerowania takiego chamstwa – podkreślił szef rosyjskiej dyplomacji i dodał: – I nie będziemy tego robić!

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News