Legenda polskiego rocka do przeciwników mniejszości: Nie zbliżajcie się nawet do symbolu Polski Walczącej!

Tomasz Lipiński, założyciel i lider słynnych grup Brygada Kryzys i Tilt, w mocnych słowach skrytykował osoby i środowiska, które chcą wyeliminować z życia publicznego mniejszości, w tym społeczność LGBT+. Zdaniem muzyka ich poglądy są zbliżone do nazistowskich. Dlatego też osoby takie nie mają prawa odwoływać się do symboliki patriotycznej, a zwłaszcza znaku Polski Walczącej.

Lipiński podkreślił we wpisie na Facebooku, że wśród powstańców byli również „geje, lesbijki, ateiści, muzułmanie i starozakonni, a nawet Afroamerykanin”. Wszyscy wspólnie walczyli przeciwko „hitlerowcom i ich nazistowskiej ideologii, która obejmowała plan biologicznej eliminacji mniejszości genderowych i etnicznych”.

Czytaj także:  Tusk: Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie i to w czasie kryzysu – nie ma racji bytu!

Muzyk jest zdania, że osoby i środowiska, które krytykują obecność wszelkich mniejszości w polskim życiu publicznym, reprezentują poglądy tożsame z nazistowskimi.

„Nie zbliżaj się nawet do symbolu Polski Walczącej, bo ona walczyła przeciwko takim jak ty”, zwrócił się lider Brygady Kryzys  na Facebooku do przeciwników mniejszości, w tym środowisk narodowych, kiboli oraz partii prawicy. „Raczej wytatuuj sobie dwie błyskawice na ramieniu, jak twoi ideowi bracia z SS. I nie wykrzykuj mi tu o patriotyzmie, bo możesz być najwyżej patriotą III Rzeszy”, nie przebierał w słowach muzyk.

Czytaj także:  Wciąż wiele zakażeń. Nowe dane MZ

Lipiński odniósł się w ten sposób również do wydarzeń podczas niedawnego Marszu Równości w Białymstoku. Doszło wówczas nie tylko do słownego obrażania jego uczestników, ale również przemocy fizycznej wobec nich. W kontrmanifestacji uczestniczyli także lokalni politycy PiS.

Do tych, co nie wiedzą. Nie, Powstańcy Warszawscy w 1944 roku NIE walczyli u boku hitlerowców z dywersyjnymi oddziałami…

Opublikowany przez Tomka Lipińskiego Prywatniego Środa, 31 lipca 2019

Czytaj także:  Znowu dużo nowych zakażeń. Tym razem najwięcej jest w województwie...

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.