Legendarny hiszpański tenor zarażony koronawirusem. Placido Domingo apeluje o stosowanie się do zaleceń władz

„To mój moralny obowiązek, by poinformować Was, że jestem zarażony koronawirusem. Zostałem wraz z rodziną poddany kwarantannie tak długo, jak będzie to konieczne. W tym momencie czujemy się dobrze, ale miałem gorączkę i kaszel zanim zdecydowałem się na poddanie testowi. Wynik był pozytywny”, napisał na Facebooku legendarny hiszpański tenor Placido Domingo.

Domingo, który – obok Jose Carrerasa i Luciano Pavarottiego – tworzył w latach 90. słynny projekt Trzej Tenorzy, zaapelował do Hiszpanów o stosowanie się do zaleceń władz, gdyż zwiększa to możliwość wyjścia obronną ręką z pandemii, której głównym ogniskiem jest obecnie Europa.

„Błagam wszystkich, by byli niesamowicie ostrożni. Myjcie ręce, zachowujcie dystans od innych, zróbcie wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa”, podkreślił we wpisie.

„Razem wygramy walkę z wirusem i zatrzymamy ogólnoświatowy kryzys, by niedługo móc wrócić do normalnego życia. Stosujcie się do zaleceń miejscowych władz, by chronić nie tylko siebie, ale całą społeczność”, napisał Domingo na Facebooku.

I feel it is my moral duty to announce to you that I have tested positive for COVID19, the Corona virus. My Family and I…

Opublikowany przez Placido Domingo Niedziela, 22 marca 2020

Komentarze

Czytaj także:  Ojciec Rydzyk: W niedzielę wybierać będziemy między Polską biało-czerwoną a walką z Bogiem