Fot.Wikimedia Commons/Elekes Andor/CC-BY-SA 4.0

Europoseł PiS Ryszard Legutko udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl i przedstawił w nim swoje scenariusze polityczne na 2022 rok.

– Będzie więcej tego samego. Będą rosnące problemy z pandemią, będzie rosnąć agresja UE na Polskę i rosnące chamstwo opozycji i jej klakierów – zapowiedział.

Według polityka partii rządzącej Unia Europejska, ze względu na zbliżające się u nas wybory parlamentarne w 2023 roku,  będzie coraz silniej atakować Polskę rządzoną przez PiS.

–  Zarówno instytucje europejskie, jak i opozycja będą zwiększały wysiłki, żeby sparaliżować polski rząd – uznał Legutko. – Jest tam absolutna determinacja, żeby pozbyć się tego rządu – oświadczył.

Według polityka PiS UE będzie dążyć do tego, by partia Jarosława Kaczyńskiego nie wygrała wyborów. – Będą się działy różne cuda w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej, a TSUE będzie się wznosił na kolejne poziomy prawniczej sofistyki. Brzydka twarz UE stanie się jeszcze bardziej brzydka – oznajmił eurodeputowany partii rządzącej.

Legutko odniósł się również do sporów pomiędzy Polską i UE, dotyczących m.in. reformy sądownictwa. – Jedyne porozumienie, jakie usatysfakcjonuje UE, to jest kapitulacja polskiego rządu, a najlepiej jego likwidacja i zastąpienie go rządem posłusznym – stwierdził.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę