Prowadzący od ponad tygodnia głodówkę lekarze rezydenci i ratownicy medyczni domagają się podwyżki wynagrodzeń i wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. Apelują do rządu Beaty Szydło o rozpoczęcie rozmów i rozwiązanie problemu braku personelu medycznego, który zmusza ich do pracy ponad siły. Jak na razie nie widać możliwości rozwiązania konfliktu, a oliwy do ognia dolewa fakt, że rząd obnosi się z bardzo dobrą kondycją budżetu, a do mediów przedostają się informacje o podwyżkach dla pracowników Instytutu Pamięci Narodowej oraz mediów publicznych.

Zażegnaniu sporu nie służy również przemilczanie problemu przez pozostające pod kontrolą PiS TVP Info oraz Wiadomości TVP. Doszło nawet do tego, że w odpowiedzi na cenzurę mediów profil TVP Info na Facebooku został strollowany przez protestujących rezydentów oraz osoby, które solidaryzują się z medykami. Pod postami umieszczanymi na profilu zaczęły się pojawiać komentarze, by media prorządowe przestały udawać, że nie ma problemu i zaprzestały jego przemilczania. Wpisy te są jednak usuwane, a autorzy banowani.

Rządowi dbającemu o swój prospołeczny wizerunek i chwalącemu się, jak to dużo pieniędzy zostało przeznaczone w przyszłorocznym budżecie na cele socjalne, bardzo nie na rękę jest afera z lekarzami pracującymi po 300-400 godzin na miesiąc.

Protestujący mieli być we wtorek gośćmi radiowej „Trójki”, jednak bez podania przyczyny zostali w ostatniej chwili powiadomieni przez dziennikarzy programu, że audycja z ich udziałem się nie odbędzie.

Postępowanie ekipy PiS wywołuje oburzenie internautów. Tylko kilka wpisów:

„Ja nie mogę uwierzyć, że to się dzieje na prawdę!!Przecież to jest jakaś komedia, ludzie! Przecież tę władzę na kopach trzeba pogonić, komuna wróciła w czystej postaci, a dziennikarze to zera bez charakteru”.

„Wystarczyło 2 lata, żeby komuna, SB, cenzura wróciły. Siedzieli przyczajeni, czekając na sygnał, kiedy wygrał PiS nareszcie mogli wyjść z nory”.

„Od prawie 2 lat radio i TV publiczna to propaganda rodem z PRL-u. Władza pokazuje sukcesy, wy nimi nie jesteście”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę