W Łochowie na Mazowszu odbył się XI Hubertus Węgrowski, czyli dwudniowe święto leśników, myśliwych, rolników oraz jeźdźców. W tym roku impreza została poświęcona uczczeniu pamięci niedawno zmarłego ministra środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego Jana Szyszki.
XI Hubertus Węgrowski miał niezwykle uroczystą oprawę. Odbyła się specjalna msza, parada św. Huberta oraz koncert zespołu Golec uOrkiestra.
Zwieńczeniem święta było polowanie, które – podobnie jak całość imprezy – dedykowano pamięci Jana Szyszki, który był zapalonym myśliwym.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny określił święto jako demonstrację uczestników ich „pozytywnego działania na przyrodę”.

– Oczywiście jest też część typowo łowiecka, czyli polowanie – stwierdził. – Jest to związane z prezentacją dorobku przyrodniczego Lasów Państwowych, zdrowej żywności z polskiego lasu i polskiej wsi. To połączone z degustacją, z pokazami, a w tym roku będzie to szczególna okazja do uczczenia pamięci śp. prof. Jana Szyszko – opisywał imprezę Konieczny.

https://www.facebook.com/marcin.kowalczyk.357/posts/2607293625997321


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!